• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznawanie krajów Beneluksu – koleją

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak w kwestii turystyki kraj ów wciąż jest stosunkowo mało znany – o wiele częściej wybieramy się na południe Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą znajduje się kraj mający do zaoferowania szereg rewelacyjnych rzeczy. Jeżeli w takim razie szukamy dla siebie faktycznie ciekawego miejsca, to zdecydowanie warto trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do tych absolutnie najważniejszych miast na terenie tego kraju zalicza się naturalnie położony w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci należał do naszego kraju – z tego też powodu obecnie znajdziemy w nim bardzo wiele śladów polskiej kultury. Ukraina jest jednak na tyle rozległym krajem, że dobrze jest pojechać trochę dalej na wschód, bo także i tam możemy znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Doskonałym przykładem jest chociażby Kijów, który w chwili obecnej z całą pewnością może być zaliczony do zdecydowanie najciekawszych europejskich stolic.
Jadąc na Ukrainę będziemy mogli zwiedzić tak mnóstwo interesujących atrakcji, że jedna wycieczka z pewnością nie wystarczy nam do całkowitego poznania tego wspaniałego kraju. Niemniej jednak warto bliżej się nią zainteresować, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części znajdziemy wiele pozostałości po polskiej kulturze, zatem może to być doskonała lekcja historii.

1. Znajdź tutaj

2. Zobacz stronę

3. Więcej informacji

4. Dowiedz się więcej

5. Przejrzyj

Categories: Podróże

Comments are closed.