• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Kondycja Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to jednakowoż nikt nie powiedział, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. Przecież skupia wokół siebie wiele bogatych państw. W dalszym ciągu UE jest federacją szalenie zamożnych państw.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę bogate, lecz w porównaniu z choćby większości krajów w Azji, to tak czy siak UE to potęga. I chociaż ostatnimi czasy wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy zwrócić uwagę, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Choć naturalnie nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Według mnie UE to doskonały pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, niż Indie bądź Chiny, a więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednakże dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi – bądź aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas gonią. To źle, bo przecież w interesie Europy jest to, aby UE ciągle była potęgą. I oczywiście tak będzie, lecz ciężko jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych ludzi, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los choćby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednak ma bardzo duże problemy? Ciężko jednoznacznie powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.